Hotel Green *** z rozhodnutia vlády Slovenskej republiky od 1. 1. 2021 dočasne ZATVORENÝ .

Recenzia je prebratá z webu SheMakesMeTravel.com

Viac: https://www.shemakesmetravel.com/sk/ubytovanie-na-kubinskej-holi-komfort-v-hoteli-a-blizkost-atrakcii/

 

Orava patrí medzi najnavštevovanejšie a turisticky najrozvinutejšie regióny Slovenska. Hoci ju mnohí majú zafixovanú ako miesto na zimnú turistiku a športy, Orava je ideálnou destináciou aj mimo tejto sezóny. Množstvo kultúrnych pamiatok, turistických chodníkov a adrenalínových atrakcií uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov.

Ubytovanie na Kubínskej holi

Priamo na Kubínskej holi máte k dispozícii viacero možností ubytovania. Apartmánové domy, chaty, priváty a hotel. Závisí od toho, za akým účelom cestujete a čo vyhľadávate. Ak si chcete počas dovolenky oddýchnuť od každodenných povinností ako nakupovanie či varenie, ideálnou cestou je vybrať si hotel. My sme vyskúšali hotel GREEN neďaleko zjazdovky, ktorý patrí medzi najlepšie hodnotené ubytovacie zariadenia v regióne.

Hotel GREEN

Najväčším plusom tohto hotela je jednoznačne jeho poloha – leží necelých 200 metrov od lyžiarskeho strediska, ktoré je od sezóny 2018 otvorené aj počas leta a ponúka množstvo adrenalínových atrakcií. Ideálny je tiež pre milovníkov cyklistiky, keďže je v okolí množstvo zaujímavých cyklo trás. Hotel má aj špeciálne priestory pre uskladnenie bicyklov, kde si ten svoj môžete dokonca aj umyť či opraviť. Zaujala nás aj ďalšia služba pre cyklistov – pranie cyklistického oblečenia cez noc. Palec hore!

Kubínska hoľa

IZBY

V hoteli je k dispozícii 66 postelí a 14 prístelok, pričom si môžete vybrať z viacerých typov izieb – okrem dvojlôžkových a trojlôžkových sú v hoteli aj apartmány, z toho jeden v kategórii VIP s dvomi spálňami, obývačkou s jedálenským stolom a kuchyňou. Okrem bežných rodinných izieb sa v hoteli nachádza aj jedna bezbariérová. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu s niekoľkými uterákmi, televízor, telefón, chladničku a veľkú šatníkovú skriňu. Nechýba ani wifi, na naše prekvapenie veľmi rýchle vzhľadom na horskú polohu hotela.

 

 

Hotel Green ubytovanie

My sme bývali v priestrannej izbe na najvyššom poschodí s vlastným balkónom a výhľadom na hlavnú ulicu. Táto orientácia izby zároveň ponúka výhľad na lyžiarske stredisko a možnosť pozorovať krásny západ slnka nad oravskými kopcami. Najviac nás prekvapil veľkorysý priestor, keďže sme v prípade trojhviezdičkových hotelov skôr zvyknutí na menej miesta. Okrem postele sme mali k dispozícii aj gauč a kreslo, nechýbal ani stôl so stoličkou. Táto izba stojí 70 eur na noc, pričom sú v cene zahrnuté aj raňajky fromou švédskych stolov. Deti do 6 rokov môžu bez nároku na posteľ v hoteli bývať zadarmo a priniesť si môžete aj zvieratko, za ktoré sa pripláca 8 eur na noc.

Hotel Green Hotel Green

REŠTAURÁCIA

Hotelová reštaurácia nepatrí medzi tie najlacnejšie, aké na Kubínskej holi nájdete, no napriek tomu sme tam stretli viacero návštevníkov – pravdepodobne nielen ubytovaných hostí, ale aj turistov, ktorí spoznávali krásy na Kubínskej holi. Jedlo je výborné, v ponuke sú tri predjedlá a tri polievky, hlavných jedál je šesť mäsitých, ešte pstruh, cestoviny, grilovaný oštiepok a tri druhy šalátov. Menu dopĺňa detské jedlo a dva dezerty. Ak sa rozhodnete pre pobyt v hoteli, určite odporúčame polpenziu, za ktorú sa v hlavnej sezóne dopláca 15 eur na osobu a mimo sezóny 10 eur.

Reštaurácia Raňajky Hotel Green Hotel Green reštaurácia Večera Hotel Green Dezert

Vlastne, mohol! Hneď po otvorení vínnej karty, keďže v hoteli ponúkajú slovenské vína, ktoré máme radi. Napríklad Karpatská perla, Chowaniec & Krajčírovič či Mrva & Stanko. V ponuke nájdete aj svetové vína, my však radšej podporujeme lokálnu produkciu. Samozrejme, v reštaurácii, ktorá sa večer pozvoľna mení na bar, nájdete aj pivo či iné nápoje. Otvorená je oficiálne do desiatej, ale ak sú v nej hostia, nikoho sa “nasilu” ani nenápadne vyhodiť nesnažia.

WELLNESS

Od tretej popoludní do deviatej večer je otvorené wellness, v ktorom nájdete relaxačnú miestnosť s výhľadom do prírody, fínsku, parnú a infra saunu, ochladzovacie kade a vírivku. Vstup do wellness sa platí zvlášť – 8 eur na dve hodiny si zaplatí dospelý a dieťa o euro menej. Externí hostia môžu wellness navštíviť tiež, pre nich je cena 10 eur za dospelú osobu, vstup pre dieťa stojí 7 eur. Od apríla do decembra je wellness otvorené v stredu, piatok a nedeľu, alebo na objednávku.

Wellness Vírivka Hotel Green Welless Hotel Green