fbpx

Pri zakúpení pobytového balíka od 3 nocí v termíne od 1. 7. do 1. 9. 2024, ste zaradení do LETNEJ SÚŤAŽE. Viac informácii tu.

Miesto

Kubínska hoľa

Vzdialenosť

0 km

Zemepisné súradnice

49°15´03.6”N
19°16´00.9”E

Hodnotenie

5 / 5
Nevynechajte
pri návšteve Oravy

VAŠA LETNÁ SRDCOVKA

Široké zjazdovky s perfektným snehom, výhľady, ktoré vám vyrazia dych a zábava, ktorá nemá konca. To je Kubínska hoľa – stredisko pre malých i veľkých, priateľov i rodiny, začiatočníkov i profíkov.

Nájdite si svoju stopu v 14 km pravidelne upravovaných tratiach, ktoré sú v prípade nedostatku snehu dosnežované technickým snehom. Čierne, červené, či modré zjazdovky? Každý si nájde tú svoju. O komfortnú prepravu sa postarajú 2 štvorsedačkové lanovky a 9 vlekov, ktoré prepravia až 9000 pasažierov za hodinu.

Pre milovníkov adrenalínu poskytuje Kubínska bohaté možnosti freeridu a taktiež snowboard park s množstvom skokov a vlastným vlekom. Bežkári si zase zašportujú na 10 km bežeckých tratí.

Pre najnovšie informácie sledujte stránku Kubínska.

Pre aktívnych turistov vedie na Kubínsku hoľu viacero značených turistických chodníkov. Východiskový bod je zvačša Dolný Kubín ale máte možnosť sa sem dostať aj z Oravského Podzámku.

Letná prevádzka lyžiarskeho strediska ponúka využitie lanoviek, ktoré vás vyvezú priamo na vrch Kubínskej Hole.

Ak máte chuť na adrenalín odporúčame návštevu Zipline, ktorý je najdlhší a najmodernejší v strednej a juhovýchodnej Európe s 1234m. Taktiež odporúčame návštevu Bike parku, ktorý je svojimi traťami pre jazdcov považovaný za jeden z najťažších na Slovensku. Pre cyklo nadšencov, ktorí majú radšej miernejšie trate bez nádychu adrenalínu je tu možnosť cykloturistiky na novo značených cyklochodníkoch spájajúce Dolný Kubín s cyklotrasami Hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou obcou Lipnica Wielka.

Ak si viete predstaviť aké výhľady musia byť z vrchu Kubínskej, čo tak výhľady rovno zo vzduchu? Lúčnatý rozľahlý povrch umožňuje dokonale využívať stredisko aj na paragliding.

Do výšok sa však môžete dostať aj v lanovom parku, ktorý preverí vašu fyzickú zdatnosť a zaručene vo vás zanechá nezabudnuteľný zážitok.

Spoločné zábavné rodinné zážitky si môžete vytvoriť zapožičaním kolobežiek, alebo trojkoliek a zažiť tak neopakovateľný zjazd. Tento osvedčený druh zábavy je vhodný pre všetky vekové skupiny a je len na vás, či si užijete rýchlu vzrušujúcu jazdu alebo kľudnú jazdu plnú krásnych pohľadov do prírody