fbpx

Pri zakúpení pobytového balíka od 3 nocí v termíne od 1. 7. do 1. 9. 2024, ste zaradení do LETNEJ SÚŤAŽE. Viac informácii tu.

Miesto

Klin

Vzdialenosť

44 km

Zemepisné súradnice

49°27'12''N
19°29'0''E

Hodnotenie

5 / 5
Nevynechajte
pri návšteve Oravy

Vytvoril ju Peter Ganobjak, miestny ľudový rezbár, aby ochraňovala celú Oravu a srdcia jej obyvateľov.

Vďaka svojej výške 9,5 metra je najvyššou sochou Krista na Slovensku

Ochraňuje okolitú krajinu a poskytuje na ňu ohromujúce panoramatické výhľady. Pri dobrom počasí je z kopca možné vidieť Tatry týčiace sa nad Oravskou priehradou, Roháče a mnoho okolitých vrchov či miest. S orientáciou vám pomôže tabuľa s horopisom okolia. Pred Kristom kľačí socha svätého otca Jána Pavla II. Okolie sochy je krásne upravené – nachádza sa tu mnoho skaliek s kvetmi, kaplnka, početné lavičky na oddych a nasatie duševného pokoja. Nachádza sa tu aj drevený prístrešok, kde sa môžete ukryť v prípade nepriaznivého počasia.

Pod kopcom je neplatené parkovisko, z ktorého výstup k soche trvá asi pol hodiny po upravenom a nie veľmi strmom teréne. Vo vyššej časti trasy vás možno upútajú zastávky krížovej cesty.

Na tomto mieste sa počas jasných dní neocitnete sami. Chodia sem okrem pútnikov aj rodiny s deťmi a návštevníci zo zahraničia alebo rôznych kútov Slovenska. Výlet môžete spojiť s návštevou Oravskej priehrady a Slanickým ostrovom umenia.